Tabaklar&Yemek Takımları

Tabaklar & Yemek Takımları


Yemek takımı hem davetler için hem de günlük yemekler için kullanılabilecek birçok parçadan oluşmaktadır. Setteki ürün sayısı çok çeşitli olabilmektedir. Büyük yemek davetleri için olduğu kadar küçük aileler için de uygun setler bulunabilir. Ürün parçaları kişi sayısına göre seçilebilir. Birçok farklı renk, desen, boyut ve özellikteki yemek takımları mevcuttur. Yemek takımı seçerken parça seçimine dikkat edilmelidir. Öncelikle kişi sayısına göre parça sayısı belirlenmelidir. Üretimde kullanılan malzeme, ürünün işlevselliği ve görünümü gibi faktörler satın alma aşamasında önemli olabilir. Günlük yemek takımı modelleri için ise sade renkler tercih edilebilir. Ancak özel günler için yaldızlı yemek takımı modelleri tercih edilebilir. M&C Concept kalitesiyle üretilen pek çok yemek takımı modelini Bessons Home’dan güvenle temin edebilirsiniz.


Yemek takımının yanı sıra mutfak kategorisindeki diğer ürünler de incelenebilir. Burada bulunan ürünleri seçilen yemek takımları ile birleştirerek yemeğin her aşamasında şık sunumlar oluşturabilirsiniz. Benzer özelliklerde ürünler satın alarak sofralar kurabilir ve sunumlarınızı geliştirilebilirsiniz. Aynı kategoriden bardak takımları, salata kaseleri, servis maşaları gibi birçok farklı ürün satın alınarak yemek masanızı zenginleştirilebilirsiniz. Sofra ve mutfağa dair aradığınız her şey Bessons Home’da.


Farklı Sofralara Uyum Sağlayan Yemek Takımı Çeşitleri


Birçok farklı yemek takımı türü bulunabilir. Bu çeşitlilik renk, şekil, parça sayısından kaynaklanabilir. Bunun dışında daha birçok özellik ile çeşitlilik sağlanabilmektedir. Kişinin tarzına uygun takım elbiseler kolaylıkla bulunabilir. Örneğin yuvarlak yemek takımı en çok tercih edilen modellerden biridir. Klasik şekli sayesinde oldukça hoş bir görüntü oluşturur ve kullanımı da oldukça kolaydır. Birçok farklı parça ile kombine edilebilir. Kare yemek takımları ise yuvarlak olanlara bir alternatif olarak düşünülebilir. Masalarda çeşitlilik yaratabilir. Farklı şekli ile dikkat çekici bir özelliğe sahiptir.


Klasik görünümlerin yanı sıra modern yemek takımları da düşünülebilir. Bunun için asimetrik yemek takımı modellerine bakılabilir. Bu takımların tasarımları kare ve yuvarlak olanlardan daha farklıdır. Asimetrik takım elbiseler birçok farklı şekle sahip olabilir. Parçalar bir bütün olarak farklı tasarımlarda üretilebilir. Ancak takım içerisindeki parçalar görünüş olarak birbirinden farklılık gösterebilir. Şık ve farklı bir tarz arayanlar için asimetrik parçalar oldukça iyi alternatifler sunabilir. Nostaljik görünümler için vintage yemek takımı modelleri incelenebilir. Bu takımların eski ve zarif görünümü sayesinde oldukça etkileyici sofralar hazırlanabilmektedir. Nostalji sevenler için tercih edilebilecek alternatifler arasında papatya yemek takımı modelleri de düşünülebilir.


Yemek takımları ile sadece vintage değil, retro görünümler de elde edilebilir. Örneğin bu görünüm uygun tonlarda yeşil yemek takımları ile sağlanabilir. Ancak farklı tonlarda tercih edilebilecek rengarenk yemek takımları ile hem retro görünümlü hem de iddialı sofralar hazırlanabiliyor.


Birçok farklı yemek takımı rengi tercih edilebilir. Bu tercihler zevklere, dekorasyona ve tercihlere göre değişebilmektedir. Örneğin siyah yemek takımı modelleri daha ciddi bir görünüm için değerlendirilebilir. Siyah altın yemek takımı bu görünümü daha zarif hale getirebilir. Ancak klasik tasarımları sevenler için desensiz, beyaz yemek takımı modelleri daha uygun seçenekler olabilir. İddialı tonlardan hoşlananlar altın yemek takımı modellerini inceleyebilirsiniz. Böylece şık ve gösterişli takımlara sahip olabilirsiniz. Gümüş yemek takımları ise iddialı olmayı seven ancak altına alternatif arayanlar için iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Her iki renk ile de hem gösterişli hem de şık sofralar hazırlanabilir. Oluşturulan iddialı görünümler daha sade parçalarla dengelenebilir.


Klasik görünümden uzaklaşmak isteyen kullanıcılar için renkli yemek takımı modelleri başka bir alternatif olabilir. Farklı renkler ile oda dekorasyonuna uygun bir görünüm elde edilebilir. Ayrıca çarpıcı renklerle farklı temalara uygun sunumlar hazırlanabilir. Örneğin yılbaşı kutlamalarında kırmızı yemek takımları kullanılarak sofraların o güne özel görünmesi sağlanabilir. Kahvaltı gibi günün erken saatlerinde yapılan yemeklerde daha açık tonlar kullanılabilir. Örneğin, soluk veya buz mavisi yemek takımları ile güne renkli ve sade bir başlangıç ​​yapılabilir. Ancak daha canlı ve enerjik bir başlangıç ​​için koyu ve açık tonlardan oluşan mor yemek takımları, renkli takımlara iyi bir alternatif olabilir.


Sofradaki En Güzel Hediye: Yemek Takımları


Yemek takımları da hediye alternatifi olarak değerlendirilebilir. Örneğin mermer desenli yemek takımları şık görüntüleriyle satın alınan kişi için çok güzel bir hediye seçeneği olabilir. Rölyef yemek takımı modelleri de sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir hediye olabilir. Kabartma motifli bu modeller ile hediye alan kişi şık sunumlar hazırlayabilir. Bu hediye birçok farklı renkte olabilir. Karşı tarafın beğendiği renklere göre seçim yapmak satın alma aşamasında faydalı olabilir. Örneğin füme, gümüş tonlarını sevenler için gri yemek takımı doğru bir seçim olabilir. Bu seçenekler parlak olabileceği gibi mat yemek takımı modellerinden de seçilebilir.


Kalabalık Sofralar için Yemek Takımı Modelleri


İster hediye ister günlük kullanım için seçilen yemek takımının parça sayısına dikkat edilmelidir. 85 parça yemek takımı mevcut en kapsamlı modellerden biridir. Tablolar farklı ürünlerle zenginleştirilebilir. Kalabalık olmayan aileler ve misafir ağırlamak için 6 kişilik yemek takımı yeterli olabilir. Yine benzer durumlar için 8 kişilik yemek takımı modelleri de düşünülebilir. Alışveriş sırasında parça sayısı ile kişi sayısının birbirinden farklı olduğu bilinmelidir. Örneğin 12 kişilik yemek takımında farklı sayıda ürün olabilir. 12 kişilik 24 parça yemek takımı alınabilir. Daha kapsamlı bir takım isteniyorsa aynı sayıda kişi için 48 parça yemek takımı düşünülebilir. Satın alma aşamasında ürünlerin sayı ve özelliklerine bakmak faydalı olabilir.


Her Tarza Uyum Sağlayan Yemek Takımları Bessons Home’da


Yemek takımlarında kullanılan malzemeler ürünlerin hem görünümünü hem de işlevini etkileyebilir. Uzun süreli kullanım için katı malzemeli modeller tercih edilmelidir. Porselen yemek takımları bu konuda en çok tercih edilen modeller arasında sayılabilir. Çok sağlam yapısı sayesinde uzun süreli kullanıma uygundur. Çeşitli temizlik ürünlerine, ısıya ve darbelere karşı dayanıklıdır. Özellikle beyaz porselen takımlar klasik ve zarif yapıları ile birçok kullanıcının ilk tercihleri ​​arasında yer alabilir. Ancak siyah porselen yemek takımı da bir o kadar sağlam. Bu takımlar görünüm olarak beyazlara alternatif olarak değerlendirilebilir.


Üretiminde kemik tozu kullanılan yemek takımı modelleri de oldukça sağlam bir yapıya sahip seçenekler arasında yer almaktadır. Bu takımlara kemik yemek takımı da denilir. Kemik tozu kullanılan porselenlerde dayanıklılık ve şeffaflık artar. İnce porselen tabak ve sofra takımlarında tercih edilebilen bu malzemeler ile şık ve dayanıklı ürünler elde edilebilmektedir. Cam yemek takımı modelleri ince ve hafif olmasıyla dikkat çeker. Bu tarz yemek takımları, şık bir görünüm sağlarken aynı zamanda fonksiyonel olarak da kullanılabilir. Kullanım sırasında dikkate alınması gereken birkaç püf noktası vardır. Bunlara dikkat edildiği sürece cam takımlar uzun yıllar bozulmadan kullanılabilir.


Melamin, yapısı gereği kırılması zor, uzun yıllar kullanılabilen ve uzun ömürlü bir malzeme olduğu için yemek takımı seçimlerinde değerlendirilebilecek bir diğer alternatiftir. Darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Seçilen melamin yemek takımı çeşitli renklerde olabilir. Emaye yemek takımları ise metal veya döküm yüzeylerin kaplanmasıyla ortaya çıkar. Ürünleri çizmemeye özen gösterildiği sürece sağlam yapısı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir. Seramik yemek takımı modelleri de sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Ağırlama ve davetlerde hazırlanan sofralarda porselene alternatif olarak kullanılabilir. Diğer malzemeler gibi sağlam yapısı sayesinde uzun süre kullanılabilir. Çeşitli renk ve desenlere sahip olabilir. Bu takım elbiseler günlük kullanım için de oldukça uygun seçeneklerdir.


Bambu yemek takımı ekolojik malzemelerden üretildiği için tercih edilebilir. Bu setlerde kullanılan malzeme doğaya zarar vermez. Görünüm olarak şık duruyor. İnsan sağlığı açısından da oldukça zararsız olan bu modeller sofralarda güvenle tercih edilebilir. Diğer bir seçenek olan ahşap yemek takımı modellerini kullanırken dikkat edilmesi gereken noktalar olabilir. Diğer tüm malzemelerde olduğu gibi ahşap yemek takımları da ürünün kullanım talimatlarına uyulması durumunda uzun süre kullanılabilir.


Yemek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Yemek takımı seçerken birçok nokta göz önünde bulundurulmalıdır. Bunlardan ilki malzeme seçimidir. Ürünlerin uzun süreli kullanımı için hem göze hoş gelen hem de dayanıklı bir malzeme seçimi yapılmalıdır. Malzemenin sağlığa uygunluğu da seçim aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir. Örneğin bambu gibi bir malzeme seçerek sağlık açısından zararsız bir ürüne sahip olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise renkler ve desenlerdir. Tabaklar, temizlerken yüksek sıcaklıklara maruz kalabilir veya çeşitli nedenlerle aşınabilirler. Bunun önüne geçebilmek için renksiz ürünler kullanılabileceği gibi, dayanıklılığından emin olunan ürünler de kullanılabilir. Böylece ürünlerin renk ve desenlerinde solma, bozulma gibi sorunlar yaşanmadan uzun süre kullanılabilir. Soie Cotton’dan temin edeceğiniz tabak setlerinde kesinlikle böyle bir problem ile karşılaşmazsınız.


Kişi ve parça sayısı da seçim aşamasında belirlenmesi gereken noktalardan biridir. Kalabalık davetler düşünülürse az parçalı bir ekiple yeterince iyi sunumlar hazırlanamayabilir. Eksik parçaların başka ürünlerle tamamlanması bütünlüğün bozulmasına neden olabilir. Ürün çeşitliliğine sahip bir ekip ile yemek servisinden çay servisine kadar tüm aşamalar bütüncül bir bakışla tamamlanabilmektedir. İyi bir izlenim yaratmak için misafirlerin ağırlamalarında bu özelliğe dikkat edilerek karşı tarafta iyi bir izlenim bırakılabilir. Parça sayısının yeterli olması da önemlidir. Örneğin büyük misafirler 36 parça yemek takımı ile ağırlanabilir. Daha kapsamlı bir model aranıyorsa 54 parça yemek takımı düşünülebilir. İstenilen aktivite ve kişi sayısına göre takım ve parça sayısı belirlenmelidir. Böylece tüm aşamalar eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilir.


En Uygun Yemek Takımı Fiyatları Bessons Home’da


Yemek takımı fiyatları seçilen modele göre değişiklik gösterebilir. Az parçalı yemek takımı uygun fiyatları ile birçok kişinin tercihi olabilir. Ancak çok parçalı yemek takımında ürün çeşitliliğine bağlı olarak farklı bir fiyatlandırma söz konusu olabilir. Ürünün rengi, desenleri, üretildiği malzeme ve daha birçok özellik fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Örneğin mat yemek takımı modelleri, parlak olanlardan farklı fiyatlandırılabilir. Çeşitli modeller incelenerek en uygun ürün seçilebilir. Bessons Home tabaklar & yemek takımları kategorisini incelenebilir, beğendiğiniz modeli uygun fiyat avantajıyla satın alabilirsiniz.