Pet Shop

Minik Dostlarınız Pet Shop Ürünleri ile Mutlu


Evlerimizde bizlerle birlikte yaşayan minik dostlarımız, nam-ı diğer ev arkadaşlarımız farklı tür ve cinslere ait olabilir. İlk akla gelen evcil hayvanlar olarak kediler, köpekler, balıklar, kuşlar ve sürüngenleri sayabiliriz. Bu canlılar çok uzun yıllardır insanlar ile birlikte yaşamaktadır. Pet shop kategorisi altındaki yüzlerce ürün de, bizlerle yaşayan minik dostlarımızın ihtiyaçlarına karşılayacak ürünleri kapsamaktadır. Uzun yıllardır insanlarla bir arada yaşayan kediler, insanların yemeklerini farelerden korudukları için saygı görmüşlerdir. Günümüzde farenin farklı bir türü olan hamsterları evlerimizde misafir etsek de zamanında durumlar bu şekilde değilmiş elbette. Hoşgörünün ve hayvanlara sevginin arttığı günümüzde pek çok canlı, evlerimizde bizlerle bir arada yaşayacak şekilde evcilleşmiştir. İnsanların ilk evcilleştirdiği bit diğer hayvan olan köpekler için de kadim dönemlerden beri pet shop ürünleri üretilmektedir. Köpekler ilk olarak insanları vahşi hayvanlardan korumak için evcilleştirilmiştir. Günümüzde hayvanların belirli bir amaçla kullanılması çoğunlukla ortadan kalkmış ve kendileri yakın dostlarımız olarak bizlere hayatımızda eşlik eden varlıklar olmuşlardır. İlk olarak doğada yaşayan hayvanların evlerde de rahat edebilmeleri için pek çok pet shop ürünü piyasaya sürülmüştür. Köpekler için ilk üretilen pet shop ürünlerinden biri olan tasmalar, şehirde yaşayan köpeklerin kaybolmamasını amaçlamaktadır. Kediler için en sık tercih edilen ürünlerden biri de elbette ki kedi kumudur. Kedi kumu sayesinde dışarı çıkmayan kedilerin tuvalet eğitimi verilerek kendi kumlarında ihtiyaçlarını gidermeleri sağlanır. İçgüdüsel olarak toprak ya da kum kullanan kedilerin doğalarına uygun olarak kedi kumu ürünü tasarlanmıştır. Bu kumların günümüzde farklı pek çok çeşidi bulunmaktadır. Kokuyu yok etme özelliği bulunan kedi kumları, kedi sahibi olan herkesin edinmesi zorunlu bir pet shop ürünüdür. 


Çeşit Çeşit Pet Shop Oyuncakları Bessons Home’da


İnsanların yol arkadaşı olarak evlerde yaşamaya başlayan hayvanların günlük hayat içerisinde bazı ihtiyaçları bulunur. Yemek yemek, tuvalet ihtiyaçlarını gidermek gibi zaruri olanların yanı sıra enerjilerini atmak ve keyifli vakit geçirmek de onlar için oldukça önemlidir. Hareket etmek, fazla kilo oluşumunu engellediği için dikkat edilmesi gereken bir noktadır. İnsanlarda olduğu gibi hayvanlarda da kilo sorunu olabilmektedir. Günlük enerjilerinin dışarı atılması konusunda kedi ve köpekler için oyunca edinilmesi gereklidir. Kediler, yıllardır avlanmayı seven canlılardır. Evde yaşayan ve avlanma şansı bulunmayan kediler için fare ya da benzeri oyuncaklar avcılık aktivitesi olarak sayılabileceği için patili dostlarınızın hoşuna gidecektir. Bu oyuncaklar ile farklı oyunlar üreterek uzun süre vakit geçirebilmesi de mümkün olacaktır. Hem sizle hem de siz yokken bu oyuncaklar ile oynayarak günlük enerjisini atma imkanı bulacaktır. Bu şekilde özellikle evde olmadığınız zamanlarda minik dostunuzun sıkılmasının önüne geçebilirsiniz. Evde olduğunuz zamanlarda ise bu oyuncaklar aracılığıyla aranızdaki dostluğu güçlendirirsiniz. Köpekler için üretilen pet shop oyuncakları ise daha farklıdır. Köpekler kedilere oranla bireysel vakit geçirmeyi daha az tercih eder. Çoğunlukla sizlerle oynamak ister bu nedenle köpek pet shop oyuncakları, birlikte oynayabileceğiniz oyuncaklardan oluşur. Frizbi, top gibi oyuncaklar köpekler ile yakalama oyunu oynamak için birebirdir. Köpeklerin gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilmeleri için yürüyüşe çıkmaları, oyun oynamaları özetle hareket etmeleri oldukça etkilidir. Köpekler tuvalet ihtiyaçları kediler gibi kumlara yapmazlar ve bu eylem için muhakkak yürüyüşe çıkarılmaları gerekir. Bessons Home pet shop ürünlerinden temin edebileceğiniz köpekler için üretilen olan oyuncaklar ile minik dostunuzun ağız ve diş sağlığını da koruyabilirsiniz. İçgüdüsel olarak dişlerini kaşımak için çeşitli nesneleri ısıran köpeklerinize, bu ihtiyaçlarını karşılayabileceğinizi oyuncakları da sitemizden temin edebilirsiniz. Bu oyuncaklar sayesinde köpeklerinizin eğlenmelerini de sağlayabilirsiniz. Bunların yanında köpeklere özel üretilen zeka oyuncakları ile köpeğinizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Bu tarz oyunların sonunda ödül maması vermek, oyun oynamaya ve gelişime teşvik için gerekli bir eylemdir. Bessons Home pet shop kategorisinde yer alan oyuncakların kedi veya köpeğinize hitap edecek çeşitliliği bulunmaktadır.


Evcil Hayvanlarınız için Pet Shop Mama Ürünleri


Tuvalet ihtiyacı ve oyuncak kadar önemli hatta zaruri olan bir ihtiyaç da pet shop mama ürünleridir. Pet shoplardan en fazla talep edilen ürünler; kedi, köpek, kuş ve diğer hayvanlar için olan mama ürünleridir. Hayvanlar yemek ihtiyaçlarını eski zamanlarda avlanmak suretiyle giderirlerdi. Evcilleştirilen bu canlılar için günümüzde artık özel olarak mamalar üretilmeye başlandı. Etli, tavuklu ve daha pek çok aromalı kuru ve yaş mamalar hayvanların ilgisini çeken gıdalardır ve sağlıklarına uygundur. Özellikle günlük hayatta kedilere uygun yemek bulmakta zorlanılır. Pek çok gıdaya toleransı olmayan kediler için üretilen mamalar, onların gelişimi ve sağlıklı bir yaşam geçirmeleri için önemlidir. Kediler insanlar için olan gıdaları tükettiğinde özellikle sindirim noktasında sorun yaşayabilmektedir. Özellikle yağ ve süt bakımından zengin yiyeceklerin tüketilmesi kediler için tehlikeli olabilmektedir. Bunun yanında kedilerin sağlığı için önemli olan vitamin ve mineraller, özel olarak üretilen besin değeri yüksek mamalar aracılığıyla daha kolay alınabilmektedir. Bessons Home pet shop kategorisinde evcil hayvanlarınızın gelişimine katkı sağlayacak pek çok mama çeşidi bulunmaktadır. 


Kedi ve Köpek Maması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kedi maması seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunur. Etcil canlılar olan kedilerin mamasında hayvansal gıda bulunması önemlidir.  Bu noktada seçilecek mamanın ilk olarak gerçek et gibi hayvansal besin bulundurması gerekmektedir. Bununla birlikte mamanın tahılsız ya da az tahıllı olması da büyük önem taşır. Mama seçimi yaparken kedinizin yaşı ve kısırlık durumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Pet shop köpek ürünlerinden öne çıkan ilk ürün köpek mamalarıdır. Piyasada çok fazla çeşit köpek maması bulunduğu için mama seçimi zorlayıcı olabilmektedir. Köpek maması seçimi yapılırken ilk olarak köpeğin cinsi ve yaşı gibi kriterlere dikkat edilmelidir. Çünkü alınan mamanın köpeğe uygun olması, köpeğin sağlıklı bir hayat yaşaması için çok önemlidir. Benzer şekilde kedi mamalarında olduğu gibi et içerikli ve az tahıllı mamalar, köpeklerde de tercih edilmelidir.


Bunun yanında köpeğin kas dengesi için protein ağırlıklı mamalar da öne çıkan mama çeşitlerindendir. Bessons Home pet shop kategorisinde köpeğinize uygun mama çeşitlerini inceleyerek minik dostunuzu memnun edecek köpek mamasına uygun fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra köpekler için önemli olan vitamin ve minerallerin de mamada yer alması gerekir. Kediler ve köpeklerin çok hoşuna gidecek taze mamaları da Bessons Home’dan güvenle temin edebilirsiniz. 


Bessons Home Pet Shop Balık ve Kuş Ürünleri 


Pet shop ürünlerinin arasında evlerde en sık tercih edilenlerden birisi de akvaryumlardır. Kedi veya köpekten sonra balık ve kuş gibi canlılar en sık beslenen hayvanlardır. Balık beslemek hobi dışında akvaryumdan ötürü dekorasyon için de tercih edilmektedir. Balık beslemek, stresi alma özelliği ile faydalıdır. Diğer canlılara oranla daha az bakım isteyen balıklar için uygun şartlar sağlanırsa uzun bir yaşamları olmaktadır. Bessons Home pet shop akvaryum malzemeleri kullanılarak oluşturulan akvaryumlarda içeriye hava veren bir motorla birlikte hoş bir görünüm için çakıl, taş ve benzeri ürünlerle iç dizayn yaratılabilir. Balıkların rahat bir yaşam sürebilmesi için akvaryum suyunun sık sık değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca balık yemleri balıklara çok sık verilmemelidir çünkü balıklar doyduklarının bilincine varan canlılar değillerdir. Akvaryuma ve birbirlerine uygun balıklar seçilirse uzun süreli bir yaşam mümkün olabilir. Haftada bir kez yalnızca yarım saat süren bir temizlik ile tamamen bakım sağlanabilmektedir. Bu da balık besleme hobisinin özen gösteren herkesçe gerçekleştirilebilecek bir aktivite olmasını sağlar. Bessons Home’da balıklarınız için akvaryum, balık yemi, akvaryum süsü gibi pek çok pet shop ürününe ulaşabilirsiniz.