Komodinler

Komodin


Komodin, yatak odasının en önemli parçalarından biridir. Yatak, herhangi bir yatak odasında her zaman en önemli dekorasyon parçası olsa da, en az bir komodin olmadan tamamlanmış sayılmaz. Karyolaların başucuna yerleştirilen komodinler, çeşitli boyut ve şekillerde ve farklı özelliklerde olabilir. Bu nedenle farklı amaçlar için kullanılabilirler.

Başucu masaları, üzerlerine lamba ve saat koymak için tasarlanmış küçük, basit parçalardır. Basit masalar şeklinde olan komodinler evin her odası için tasarlanabilir ve dekoratif olarak kullanılabilir.


Komodin Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler


İnsanlar küçük sandıklardan masalara, yan sandalyelere ve hatta küçük taburelere kadar her şeyi komodin olarak kullanıyorlar. Bu eşyalar, iyi görünüyorlarsa ve kullanılacak alana uygunlarsa komodin görevi de görebilirler. Ancak, nihai bir seçim yapmadan önce birkaç önemli kuralı hatırlamanız gerekir. Komodin satın alırken veya aksesuarlarını seçerken aklınızda bulundurmanız gereken bazı noktalar şunlardır:

Komodin her zaman yatakla aynı yükseklikte olmalıdır. Daha yüksek bir seçim çok rahat olmayacaktır. Derinliğe gelince, yaklaşık 60 cm'den daha derin olmamalıdır. Bundan daha büyük herhangi bir komodin, yatağa girip çıkmayı biraz zorlaştırabilir. Pratik olduğu ve ihtiyaçlarınızı karşıladığı sürece istediğiniz kadar küçültebilirsiniz.


Birçok insan, depolama alanı olarak komodinleri seçer. Bu tür mobilyalar harikadır; çünkü kitap, terlik veya başka bir şey saklayabilirsiniz. Ancak minimalist bir görünümü tercih ediyorsanız ekstra depolama alanına sahip modelleri tercih edebilirsiniz. Gerçekten temiz ve düzenli bir görünüm için geleneksel bir komodin kullanmak yerine yatağın yüksekliğine bir raf veya duvar braketi bile takabilirsiniz.

Bunları aksesuar olarak kullanmak söz konusu olduğunda bu mobilyayı sade tutmak gerekir. Tek ihtiyacınız olan bir lamba, bir saat ve belki küçük bir çiçek vazosu veya bir fotoğraf çerçevesi. Komodinin pratik olması gerektiğini unutmamalısınız. Bibloları sergilemek için vitrin ve konsol modelleri daha kullanışlı olabilir.


Wood'n Love Komodin Modelleri ve Özellikleri


Şifonyer ve komodin arasındaki benzerlikten dolayı genel bir yanılgı yapılabilir. Komodin ve şifonyer terimleri birbirinin yerine kullanılabilir. Ancak aralarında bir fark vardır. Bu iki mobilya ürünü arasındaki temel fark, sundukları depolamadır. Komodinler söz konusu olduğunda, temel eşyalarınızı saklamak için yeterli depolama alanına sahipsiniz. Öte yandan, şifonyerin her şeyi güvende tutmak için bir çekmecesi var. Ayrıca çekmeceli ve altında büyük bir dolap bulunan komodinler de yatakla aynı hizadadır.


Küçük sandık veya şifonyer olarak tasarlanan komodin modelleri, yatak odasında birçok küçük eşyayı saklamak için kullanılabilir. Senin seçimin; bütçenize, odanızın büyüklüğüne, yatağınızın büyüklüğüne ve depolama ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.


Bu mobilyaların iki işlevi vardır: Bir lamba, kitap, bir bardak su veya yatağa yakın tutmak isteyebileceğiniz diğer temel öğeleri yerleştirmek için bir yüzey sağlarlar. Ayrıca, birçok komodinin depolama alanı olduğu için yatağın dengelenmesine de yardımcı olurlar. Bu sayede yatak oda içinde sabit kalır.


Ahşap komodinler güzel ve uzun ömürlüdür. Yatak odanızın dekoruna uygun çeşitli tasarım ve modeller bulabilirsiniz. Ayrıca sıra dışı camlı komodinler ve son derece şık görünen mermer üstlü komodinler de var. Özellikle mermer kaplı beyaz komodinler, lüks ve zarif bir iç dekorasyon için harika. Bunun dışında iki çekmeceli komodin gibi geleneksel mobilyalar da satın alabilirsiniz.


Birçok mobilya mağazası, müşterinin ihtiyaçlarına göre birçok farklı şekilde mobilya sunduğundan, komodininizi kişiselleştirmeyi deneyebilirsiniz. Raflar, dolap kapakları ve ekstra çekmeceler ekleyebilirsiniz. Özel teak yüzeyler ve renkler talep edebilirsiniz. Komodinin tekerlekli olmasını istemek gibi diğer özellikler ilginç ve işlevsel olabilir. Gerektiğinde odanın farklı bölümlerine taşıyabilirsiniz.


Başucu sehpası olarak bilinen başucu sehpaları, dikkatinizi yatak odanızın yıldızı olan yatağınızdan çekmemelidir. Bu küçük mobilya parçaları, yatak odası dekorunu tamamlamalı ve uyumlu olmalıdır. Bu nedenle satın almadan önce odayı, diğer mobilya parçalarını, tekstilleri ve genel renk şemasını göz önünde bulundurmakta fayda var. Örneğin; Siyah bir komodin, tek renkli bir dekora sahip bir yatak odası için ideal olabilir.


Farklı Renklerde Özgün Tasarım Komodinler


Komodin seçimi yaparken mobilyalarınız için ayrılan bütçenin yanı sıra yatak odasının boyutunu ve dekorunu da göz önünde bulundurmalısınız. Komodin boyutu, yatağınızın yanında ne kadar alana sahip olduğunuza bağlı olmalıdır. En yaygın komodin yüksekliği bir yatak şiltesi kadar yüksektir ve daha uzun olmamalıdır. Ancak daha küçük bir yatak odanız varsa, küçük boyutlu bir komodin satın alabilirsiniz. Dar bir alanı geniş göstermek için beyaz bir komodin tercih edebilirsiniz. İnce ve şık tasarımlı bir komodin ideal bir seçim olabilir. Birkaç temel eşyayı saklayabileceğiniz tek çekmeceli basit bir komodin yerleştirebilirsiniz.


Çocuklarınızın ranzalı yatak odası için komodin almak için ranzalı bir komodin tercih edebilirsiniz. Bu tür modeller genellikle uzundur ve üst ranzadan erişilebilirlik sunar.

Komodinleri süslemek son derece kolaydır; Evinizde bulunan eşyalar ile yapılabilir. Biraz hayal gücü ile günlük işleriniz için eşsiz ve çok kullanışlı bir komodine sahip olabilirsiniz. İşte size yardımcı olacak bazı ipuçları:


Yatağın her iki yanına iki beyaz komodin yerleştirmek güzel bir simetrik görünüm yaratabilir. Benzer öğeleri seçebilirsiniz. Simetriyi korumak için her bir komodinin üzerine aynı masa lambaları yerleştirebilirsiniz.


Raflı beyaz bir komodini tercih ederseniz, çekmeceler ve dolaplar yerine daha fazla raf eklemek ve en sevdiğiniz kitaplardan bazılarını sergilemek için özelleştirebilirsiniz. Komodinin kitaplık olarak kullanılması da iyi sonuçlar verebilir.

Komodinler genellikle bir çapa görevi görür; Tıpkı filmlerdeki yardımcı karakterler gibi, bir yatağın da destek ve uyum duygusu sağlamak için bir öğeye ihtiyacı vardır. Yatak tasarımı ile uyumlu olacak ve odanın bütünlüğünü tamamlayacak bir model sıklıkla tercih edilmektedir. Dekoratif parçaları ve antikaları sergilemek için de kullanılabilir.

Birçok kişi, hafif komodinleri, çok amaçlı kullanılabildikleri ve evin içinde kolayca hareket edebildikleri için komodin haline getirir. Bu tür başucu tabureleri, renkli bir tencereye güzel bir etli yerleştirerek dekore edilebilir. Bir tepsi veya süslü kase, masaüstünü dağınıklıktan uzak tutmaya da yardımcı olabilir.


Komodin Ölçüleri Nasıl Olmalıdır?


Konfor ve rahatlık, evinizi dekore ederken en değerli iki faktördür. Yatak odası denilince kaliteli şilteli bir yatak ve yan sehpa konfor unsurları arasında yer alır; yani bir komodin var. Komodinler her zaman eksiksiz, rahat ve keyifli bir ortamın ihtiyacı olmuştur. Peki, başucumuzun yanında bir masamız olmasaydı nasıl olurdu hiç düşündünüz mü?


Yıllar geçtikçe, yatak odası sadece uyumak için bir yer olmaktan çıktı ve çok daha fazlası oldu. Gerektiğinde günlerimizi geçirebileceğimiz kişisel bir alan haline geldi ve bu nedenle yan sehpa olarak bilinen komodin gibi sağlam bir eşya bir zorunluluk haline geldi. Başucu masasının boyutu genellikle yatağın uzunluğuna uygun olmalı ve kullanılabilirlik için derinliği 60 cm'den fazla olmamalıdır.


Komodinler basit bir saklama ünitesi olmasının yanı sıra yatak odalarının görünümünü de etkiler. Dayanıklılık açısından düşünürsek; Uzun ömürlü mobilyalara sahip olmak istiyorsanız ahşap komodin tercih edebilirsiniz.Bir şey almak için yataktan kalkmanız gerektiğinde, genellikle üzülür veya yataktan çıkmak istemediğiniz için bunu ertelersiniz. Yatağınızın hemen yanında bir komodin; en sevdiğiniz kitaplardan, kumandalardan, telefondan ve hatta bazı atıştırmalıklardan bazılarını istifleyebileceğiniz bir kurtarıcı gibi. Hiçbir şeye ihtiyaç duymadan istediğiniz kadar yatakta kalmanızı sağlar. Evden çalışma günlerinde oturma odanızda olmadığınızda veya yemek masasını iş için kullanmadığınızda kulağa hoş geliyor.


Yatak odasında her şey dağınıksa, oldukça dikkat dağıtıcı görünebilir. Birden fazla rafı olan bir komodin ile eşyalarınızı düzenli tutabilirsiniz. Hatta başucunuzda bulundurmak istediğiniz eşyaları belirli ihtiyaçlar doğrultusunda farklı raflara yerleştirebilirsiniz. Belki de komodin sayesinde uzanarak televizyon izlemek yerine kitap okumayı tercih edebilirsiniz. En üst rafta veya hemen üstündeki kitaplar; Masanın üzerine yerleştirebilir ve uzaktan kumandaları alt rafa yerleştirebilirsiniz.


Yatak odası için komodin, hem yatak hem de oda sahibi için sessiz bir destek sistemi gibidir. Satın alınacak komodin, yaşam alanının temasına ve kişinin temel özelliklerine göre daha da stilize edilebilir ve özelleştirilebilir.


Wood'n Love Farkıyla Ahşap Komodinler


Bir komodin ile siz uyurken veya yatak odasında vakit geçirirken temel ihtiyaçlarınızı elinizin altında tutmanız mümkün. Böylece gece bir şeyler atıştırmak istediğinizde alt kata inip mutfağa gitmenize gerek kalmaz. Ya da kitap okumak istiyorsanız komodinin üzerinde kitaplarınızdan birini seçebilirsiniz.


Yatak odanız için satın alabileceğiniz farklı komodin modelleri bulunmaktadır. Bu komodinler genellikle ahşap, cam, mermer veya modern malzemelerden yapılmaktadır. Eviniz için bir tane seçmeden önce piyasada bulunan türleri bilmelisiniz.


Birkaç komodin ve bir lamba yerleştirmek için basit ayaklı masalar ve komodinler kullanılabilir. Daha az yer kaplarlar ve küçük bir oda için uygundurlar. Bazı komodin tasarımları oldukça şık ve dikkat çekici tek çekmeceye sahiptir.


Depolama seçenekleri sunan ve mini dolap görünümünde olan, üst kısmı lamba yerleştirmek için kullanılan geleneksel komodinlerdir. Daha çok çekmece gibidirler. Bunun mükemmel bir örneği, bu kategoride birden fazla çekmece gibi depolama özelliklerine sahip olan komodinler olacaktır. Günlük ihtiyaç duyduğunuz dergi, gazete ve küçük eşyaları saklayabilirsiniz.


Bu mobilyalar aynı zamanda yatak odası estetiğini geliştirmek için de kullanılabilir. Çekici tasarıma sahip bir komodin, yatak odası dekorunda bir denge oluşturmaya yardımcı olur. Yatağı tamamlayabilir ve odanın etrafındaki dağınıklığı düzenleyebilir. Ayrıca komodinler, iç mekanınıza uyacak şekilde farklı şekillerde dekore edilebilir.


Bir komodinin olması, yatma ritüelleriyle ilgili tüm parçaları tutacak sakinleştirici bir alan yaratmanıza yardımcı olur. Çağdaş tasarımlı yatak odanız için siyah, gri, füme veya beyaz komodin veya klasik zevkinize uygun masif meşe komodin tercih edebilirsiniz.


Wood'n Love Çekmeceli Komodin ile Ekstra Saklama Alanı


Yatak, bir yatak odasının odak noktası iken, bir yatak odasını tamamlayan çok az sayıda mobilya vardır. Komodin bunlardan biri. Komodinler veya çekmeceli komodinler yatak odanızı daha temiz tutabilir. Geleneksel olarak gece lambalarını ve yatmadan önce gerekli malzemeleri yatağın yanına yerleştirmek için kullanılır. Yataktan kalkmadan eşyalara daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir. Evinizde sahip olabileceğiniz en işlevsel mobilyalardan biridir.


Küçük dolaplar çekmeceli ve kapaklı komodin çeşitleridir. Yatak odanızı dağınıklıktan uzak tutmak için yeterli depolama alanı sunarlar. Bu tür şifonyerleri kullanarak değerli eşyalarınızı güvende tutabilirsiniz. Modern tasarımlardaki birçok komodin raflı olarak gelir. Komodin rafı yerden tasarruf sağlayabilir ve modern yatak odaları için oldukça pratik olabilir.


Bir başucu masasına sahip olmanın temel amacı, uykuya dalmadan önce ve uyandıktan sonra temel öğelerin erişilebilir olmasını sağlamaktır. Gece yarısı bir şeye ihtiyacınız olduğunda yatağın yanında bir masa olması da yararlıdır, çünkü yarı uykudayken bir şeyler almak için yürümek kazalara neden olabilir.


Komodin sahibi olmanın en belirgin avantajı, yatağınızın yanında gece lambası koyabileceğiniz bir yeriniz olmasıdır. Çoğu insan yatmadan önce okumayı tercih eder. Yatağın yanına yerleştirilmiş bir okuma lambası, uykuya dalmadan önce kapatabileceğiniz için son derece kullanışlıdır.


Kitapları ve elektronik aletleri yerleştirmek için de kullanılabilir. Ayrıca kullandığınız telefonları, dizüstü bilgisayarları ve diğer elektronik aletleri de uyumadan hemen önce komodinin üzerine koyabilirsiniz.


İlaç, bir bardak su ve acil durum malzemeleri yerleştirmek için bir komodin de kullanılabilir. Birçok insanın ilacı yatmadan önce veya uyandıktan hemen sonra alması gerekir. Tüm bu ilaçları içeren bir komodin sizin için daha erişilebilir olacaktır. Ayrıca el feneri gibi acil durum malzemelerini başucu masalarınıza yerleştirebilirsiniz.


Bessons Home'da Kullanışlı Komodin Modelleri


Yatak odasındaki mobilyaların pratik kullanımı çok önemlidir. Bu noktada yatak odasındaki gardıroplar kıyafetleri düzenlemek için, şifonyerler ise aksesuarları saklamak için kullanılır. Komodin modelleri de yatak odası dekorasyonlarına düzen ve şıklık katmak için sıklıkla tercih edilmektedir. Bahsedilen çekmeceli şifonyer modelleri arasında kıyafetten aksesuara kadar birçok ürün yer alabilmektedir. Çalar saat, telefon veya su gibi kolayca ulaşılması gereken ihtiyaçlar bu mobilyaların üzerine yerleştirilebilir. Böylece özenle geliştirilen mobilyalar yatak odası dekorasyonuna uyum sağlarken pratik bir kullanım sunmayı başarıyor. Bu sayede yatak odalarının vazgeçilmezleri arasında yer almayı başarıyorlar.


Wood’n Love Komodin Modelleri ve Özellikleri


Yatak odası dekorasyonlarına uyum sağlayan mobilyalar, özelliklerine göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bu noktada komodinler örtülü olup olmamasına göre birbirinden farklılık göstermektedir. Kapaksız komodin modelleri geleneksel olanlardan farklı olarak açık ve görünür bir yapıya sahiptir. Bu tür mobilyaların üretim aşamasında zarafet dikkate alınır. Açık yan sehpa şeklindeki raflı komodinlere kitap, biblo gibi çeşitli aksesuarları yerleştirebilirsiniz. Sık tercih edilen modeller arasında kapaklı komodinler yer almaktadır. Söz konusu modellerde kabini andıran özel kapak bölümleri bulunmaktadır. Kişisel eşyalarınızı bu mobilyaya güvenle yerleştirebilirsiniz.


Kapalı ve çekmeceli yatak odası komodin çeşitleri de boyutlarına göre birbirinden ayrılmaktadır. Çekmece sayısı mobilya boyunu etkileyen kriterler arasındadır. Raf sayısı 10'a kadar devam ediyor. Dar yatak odalarında ergonomik bir kullanım sunmak için tek kişilik komodin tercih ediliyor. Ayrıca tekli modellerin sade ve şık görünümü de minimalist yatak odası dekorasyonlarını tamamlamaya yardımcı oluyor. 2 çekmeceli komodinlerde ilave raf bulunmaktadır. Bu özellik mobilya kullanımını daha pratik ve konforlu hale getirir. 4 ve 5 çekmeceli komodin modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir. Geniş yatak odanız için kapsamlı ve kullanışlı bir mobilya arıyorsanız 4 çekmeceli komodin tercih edebilirsiniz. Bu uzun komodin modeli, ihtiyaçlarınızın çoğunu karşılar. Şık ve zarif yatak odalarında ayaklı komodin modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca girişlerde metal ayaklı komodinler kullanarak zengin ve modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Aynalı komodinler, yaşam alanlarındaki şık ve iddialı çizgilere kolayca uyum sağlar. Klasik dekorasyona sahip salonlara yeni nesil ve istikrarlı çizgiler getirmek için modern komodinleri tercih edebilirsiniz.


Mobilya çeşitleri kullanım alanına göre farklı şekillerde üretilmektedir. Genç odası komodinleri, özgür ve dinamik bir görünüm uyandırmak için genellikle uzun ve ince olarak tasarlanır. Böylece genç ve çocuk odalarında yüksek komodinleri güvenle tercih edebilirsiniz. Bebek odası komodinlerinde huzurlu bir ortamı desteklemek için geniş ve alçak tasarımlar tercih edilmektedir. Bebeğinize güvenli ve düzenli bir yaşam alanı sunmak için küçük komodinlere göz atabilirsiniz. Son olarak çalışma alanlarını pratik ve konforlu hale getirmek için tercih edilen ofis komodinleri bulunmaktadır. Ofisler için özel olarak tasarlanan bu mobilyalar, kolay kullanımlı tasarımları ile dikkat çekiyor. Ofislerde yer kazanmak için dar komodinler tercih edilir. Çalışırken kullandığınız eşya sayısı fazlaysa büyük komodinleri tercih edebilirsiniz.


Yaşam alanlarına zengin ve iddialı bir görünüm kazandırmak için altın komodinleri tercih edebilirsiniz. Daha sade bir şıklık elde etmek istiyorsanız salon komodinleri için gri veya antrasit tonlarını tercih edebilirsiniz. Gri antrasit komodin rengiyle daha resmi bir görünüm yaratıyor. Çalışma odası ve ofis gibi alanlar için uygundur. Evin çocuk veya genç odası gibi eğlenceli alanları için mavi ve pembe komodinlere göz atabilirsiniz. Bu canlı renkler eğlenceli ve keyifli bir atmosfer yaratır. Bu sayede kullanıcıya eğlenceli hislerin yanı sıra rahat bir kullanım vadediyor. Yaşam alanlarında çarpıcı stiller yaratmak için Bessons Home komodin modellerine göz atabilirsiniz.


Komodinler Hangi Materyalden Üretilmektedir?


Yaşam alanında fonksiyonel bir kullanım ve şıklık vaat eden mobilyaları diğerlerinden ayıran üretim malzemeleri bulunmaktadır. Söz konusu malzemeler, mobilyaların kalitesini ve dayanıklılığını belirleyen temel unsurlar arasında sayılmaktadır. Komodin üretiminde; sunta, ahşap, masif, MDF, metal ve cam kullanılmaktadır. Sunta komodin üretiminde yonga parçacıkları kullanılmaktadır. Oldukça hafif bir yapıya sahip olan sunta modelleri, minimal bir şıklığın benimsendiği yaşam alanları için uygundur. Suntaya alternatif olarak MDF komodinler dikkat çekiyor. MDF malzemeden üretilen bu mobilyalar; Neme, ısıya ve ışığa karşı yüksek direnç gösterir. Böylece yaşam alanlarında dekorasyona uzun süre eşlik etmeyi başarırlar.


Ahşap, masif ve bambu malzemeler çevre dostu ve dayanıklı yapıları ile dikkat çekiyor. Ahşap komodinler kullanıldığı her ortama doğal bir hava katmayı başarıyor. Zararlı maddeler içermeyen yapıları sayesinde solunum problemlerine yol açmazlar. Ayrıca hava sirkülasyonu sağlayan ahşap ve masif komodinler; Eşyaların çok daha sağlıklı bir şekilde saklanmasını sağlar. Böylece gönül rahatlığı ile sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı için tercih edilebilirler. Bu doğrultuda çam ve bambu komodinler tercih edilebilir. Gözü yormayan bu modeller bohem dekorasyon tarzlarına kolayca uyum sağlar. Yaşam alanınızda rustik bir görünüm yaratmak için ceviz komodinleri tercih edebilirsiniz. Rustik, eskitilmiş komodinler, doğayı çağrıştıran tasarım öğeleri sayesinde huzurlu bir atmosfer yaratılmasına yardımcı oluyor. Dayanıklı ve modern bir seçim için metal komodinlere göz atabilirsiniz. Ferforje komodin olarak da bilinen metal modeller, dış titreşimlere ve deformasyona karşı maksimum dayanıklılık gösterir. Bu sayede uzun yıllar yaşam alanlarında kullanılabilirler.


En Uygun Fiyatlı Komodin Modelleri Bessons Home'da


Yaşam alanlarında yatak veya dolap yanında kullanılan ve pratiklik sağlayan komodinler, çeşitli fiyat aralıklarına sahiptir. Komodin modelleri ve fiyatları; Üretimde kullanılan malzeme renk ve beden gibi özelliklere göre değişiklik göstermektedir. El yapımı veya retro komodinler, örneğin daha yüksek bir fiyat etiketine sahiptir. Benzer şekilde dekoratif komodinler de nispeten yüksek fiyatlara satılmaktadır. Her dekorasyona uyan beyaz, siyah komodinler daha uygun fiyat aralığına sahiptir. Zengin bir görünüm çağrıştıran mermer komodinler, üretimde kullanılan malzemenin maliyetinin yüksek olması nedeniyle daha pahalı olabilir. Kullanıcıya maksimum kolaylık sağlayan tekerlekli komodinler için de yüksek bir fiyat bandına rastlayabilirsiniz. Daha bütçeye uygun bir model arıyorsanız sunta veya MDF malzemeden yapılmış modelleri düşünebilirsiniz.


Bessons Home'da belirlediğiniz bütçeye uygun komodin fiyatlarını bulmak için arama kısıtlama aracını kullanabilirsiniz. Bu özellikten yararlanarak çekmece sayısı, malzeme, özellik, renk ve fiyat kriterlerini belirleyerek sizin için ideal olan mobilya çeşitlerine kolayca ulaşabilirsiniz. Ardından seçiminizi yaparak siparişinizi verebilirsiniz. Bessons Home, avantajlı fiyatları ile bütçenizi aşmadan alışveriş yapmanızı sağlar!