En Kullanışlı Kitaplık Modelleri Bessons Home’da!


Kitaplık, dekoratif olmanın ötesinde ihtiyaca yönelik olmasıyla neredeyse her evde bulunan bir mobilyadır. Renkleri, modelleri ve tasarımları ile farklı beğenilere uygun yüzlerce modeli bulunur. Asıl amacı kitapları muhafaza etmek olsa da, dekoratif ürünler, çiçekler ve DVD’ler gibi farklı ürünleri düzenlemek için de sıkça kullanılır. Evlerde olduğu kadar ofislerde de tercih edilen kitaplık modelleri, bu alanlarda genelde dosya ve evrakların düzenlenmesi için kullanılır. Kitaplık satın alırken toparlayıcı, düzenleyici ve işlevsel olmasının yanında dekoratif olmasına da özen gösterilir. Açık dolap olarak da tanımlayabileceğimiz kitaplıklar, aslında kişilerin zevklerini ve hobilerini sergilenmesine olanak tanır. Kitaplar, DVD’ler ve plakların dizildiği kitaplık modelleri, aslında kişinin kendisini yansıttığı mobilyalar olarak karşımıza çıkmaktadır.


Evin Kalbi Salonun En Dikkat Çeken Parçası: Kitaplık Çeşitleri


Kitap tutkunlarının en sevdiği ürünlerden olan kitaplıklar, yalnızca kitapları sergilemek için değildir elbette. Plak, DVD ve oyun gibi hobi ürünleri ile dekoratif olarak çiçek, mum ve biblo gibi ürünler de kitaplıklarda yerini alan parçalardır. Tamamen farklı olarak tasarlanan Wood’n Love kitaplık modelleri, evlerin dekoruna uyum sağlayan şık parçalar oldukları gibi evi düzenleyen ergonomik de ürünlerdir. Kitapları kolayca yerleştirme ve zevkinize hitap etme gibi avantajları da beraberinde getirirler. Kitaplık çeşitleri, zamansız birer parça olarak değerlendirilebilir, böylece edinilen kitaplığı senelerce kullanmak ve dekoratif etkilerini de güncel olarak görmek mümkün olur.


Wood’n Love Kitaplık Modellerine Evinizde Yer Açın


Hem şık hem de dekoratif olan kitaplık modelleri, bazen kitap haricinde biblo, vazo gibi dekorasyon ürünleriyle de zenginleştirilebilir. Pek çok farklı şekilde kullanılan mobilyalardan biri olan kitaplıklar, renk ve model olarak sayısız seçenektedir. Eğer çalışma ortamlarında geleneksel dokunuş arıyorsanız ahşap kitaplık modelleri iyi bir alternatiftir. Boş alanları değerlendirmek için kullanılan merdiven altı ürünler ise evlerde bu bölgeleri canlandırmak açısından çok hoş bir fikirdir.


Büyük boyutlardaki seçenekler ise hem geniş salonlara hem de duvardan duvara kitaplık fikri olanlara farklı bir alternatif sunmaktadır. Her türlü ihtiyaca uygun bir kitaplık seçeneğinin bulunması; oturma odasından çalışma odasına, evden ofise her mekanda kullanılmasını sağlar. Küçük kitaplık modelleri, kısıtlı alanı bulunan kişiler için kurtarıcı bir üründür. Fazla yer kaplamamaları sayesinde alandan kazanma fırsatı yaratırken hoş bir görünüm de sunar.


Farklı Tasarımlarıyla Dikkat Çeken Wood’n Love Kitaplık Modelleri


Klasikleşen kitaplık modelleri neredeyse her ev ve ofiste görmeye alışık olduğumuz mobilya türlerindendir. Standart raflı kitaplıkların yanı sıra asimetrik ve dikkat çekici tasarımlı kitaplıklar da günümüzde revaçtadır. Çok renkli, farklı detaylar barındıran kitaplık modelleri, görünüm açısından kullanıldığı her yaşam alanına çarpıcı bir etki katar. Cam, metal ve ayna gibi detaylara sahip ürünler çoğunlukla açık raflı olsa da zaman zaman dolap şeklinde kapaklı kitaplık olarak da karşımıza çıkar. Birçok alternatif modelin bulunması, farklı beğenilere hitap etmesini ve her eve uyum sağlamasını kolaylaştırır. Kitaplık modelleri sayesinde ev ve ofisler daha düzenli ve toplu bir görünüme kavuşur. Kapaklı kitaplık seçenekleri sayesinde istenmeyen ürünlerin görünmeden muhafaza edilmesi sağlanır. Özel tasarım ürünler ile evinize kütüphane gibi alternatif odalar koyabilirsiniz. Kitaplarınıza verdiğiniz değeri en güzel şekilde ifade etmenin yolu kaliteli ve şık bir kitaplıktan geçer. Çocuk odalarında kullanılabilecek parçaların çok renkli olması da çocuklarınızın ilgisini çekmesi ve kitaplara olan meraklarının artması için mantıklı bir seçenektir. Yaşam alanlarına hem dizayn hem düzeyn konusunda katkıda bulunan, çalışma odalarında ise daha çok ihtiyaca hizmet eden kitaplıklar, iç mekan dekorasyonunun olmazsa olmaz parçalarındandır. Günümüzde daha çok ahşap ve metal ağırlıklı seçenekleri tercih edilen ürünler, farklı beğeni ve zevklere hitap eden tasarımlara sahiptir. Çeşitli boyutlarda üretilmesi ile büyük, küçük her alana yerleştirilebilir özelliktedir. Kullanılacak odalarda bulunan mobilyalar ile bütünlük yaratan kitaplık modelleri, Bessons Home’da cazip fiyat avantajlarıyla sizleri bekliyor.


Ergonomik ve Şık Kitaplıkları Bessons Home’da Keşfedin


Farklı model ve tasarımlar ile birbirinden ayrılan ve bu şekilde herkese hitap eden en güzel kitaplık modellerini Bessons Home ile keşfedebilirsiniz. Wood’n Love kitaplıklar her zevke, her tarza ve her beğeniye hitap edecek çeşitliliktedir. Evlerde ve ofislerde, dekorasyona renk katmak ya da ihtiyaçları karşılamak üzere kullanılan kitaplık modelleri, ortamın havasını değiştirir. Dekoratif kitaplık çeşitleri, mobilyalar ile uyumlu olarak seçildiğinde kullanıldıkları alanda estetik açıdan bütünlük yakalanabilir. Birincil amaçları işlevsellik olsa da dekorasyon açısından da şık gözükmeleri tercih edilir. Bu nedenle önce modern ve minimal tarzlar ile klasik ve etnik stiller birbirinden ayrılmalıdır. Dolayısıyla kitaplıkların yerleştirileceği alanların dekorasyon stillleri de seçim aşamasında göz ardı edilmemelidir. Renk ve malzeme olarak farklı şekillerde üretilen ürünlerin kullanıldıkları alanların dekorasyonlarına uyum sağlamaları ve farklı bir stil yaratmaları da dikkat çeker. Hem estetik açıdan hem işlevsellik açısından kullanışlı olmaları ile öne çıkan kitaplık modelleri, evlerdeki eşyaların düzenli görünmesine, dekorasyonun stil kazanmasına yardımcı mobilyalardır.


Düzenli Bir Görünüm için: Metal Kitaplık Modelleri


Dağınıklıktan hoşlanmayanlar kitapseverler için modern dokunuşlarıyla göz dolduran metal kitaplık modelleri bulunmaktadır. Pek çok kitabı rahatlıkla taşıyan metal kitaplık modelleri, görsel açıdan da dikkat çeken ürünlerdir. Yarı ahşap yarı metal seçenekleri ile de klasikten ödün vermeyen modern severlere hitap etmektedir. Bu ürün sayesinde çalışma odaları, ofisler, salonlar ya da kullanıldığı herhangi bir yaşam alanı düzenli hale gelir. Ürün tercihi yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri olan raf ölçüsü, kitapların tam sığması için önemlidir. Negatif bir durum ile karşılaşmamak adına raf ölçüsü ve ürün boyutuna dikkat etmek gereklidir. Kullanım alanına uygun olacak şekilde küçük ve büyük kitaplık modelleri, mobilyalar ile uyumlu olmalarıyla da beğenileri toplar. 


Tüm Mekanlara Uyum Sağlayan Kitaplık Çeşitleri


Kitaplık alım işlemi, odaların ve odadaki eşyaların boyutuna dikkat edilerek gerçekleştirilmelidir. Sadece ihtiyaca odaklanarak alınan yerleştirilmenin düşünüldüğü alana sığmaması gibi problemler yaşamamak için önemlidir. Eğer odaların belli köşeleri boşsa ve bu kısımları değerlendirilmek isteniyorsa, seçim de bu alanlara göre yapılmalıdır. Köşe kitaplık modelleri bu alanlar için etkin çözümlerdir. Bu ürünler, işlevsel olmalarıyla beraber alanların tam olarak değerlendirilmesine de yardımcı olur. Bu nedenle ürün tercih aşamasında hatalı ölçüm yapmamak dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Hatalı ölçüm sonucunda kitaplıkların düşünülen alana tam oturmaması, yerleşmemesi gibi durumla karşı karşıya kalınabilir. Bu neden doğru ölçüm ve satın alma işlemi üründen alınacak verimi de artırır. Ölçü ve alan belirlenmesi sonrasında ise kitaplıkların dayanıklı malzemelerden üretilip üretilmediğine bakılmalıdır. Dayanıklı materyaller ile üretilen ürünlerin daha sağlam olması sayesinde uzun ömürlü bir kullanım gerçekleştirmek kolaylaşır.


Bessons Kitaplıklarınıza Dekoratif Objeler ile Renk Katın


Kitaplar harici vazoları, bibloları ve kişisel eşyaları düzenli bir şekilde yerleştirmenin mümkün olduğu kitaplık modelleri, tasarımlarıyla fazlasıyla dikkat çekerler. Zengin bir ürün çeşitliliği olması sayesinde aranan stildeki ürünü bulmada zorluk yaşamayan kullanıcılar, doğru ürüne kolayca ulaşırlar. Dayanıklılıkları ile uzun süreli kullanımların önünü açan parçalar, gerek görsel gerek fonksiyonel açıdan her mekâna katkıda bulunurlar. Farklı modeller ile modernden klasiğe, etnikten minimal dekor anlayışlarına uygun bir dizayn gerçekleştirilebilir. Dekoratif beyaz kitaplık modelleri tasarımları ile kullanıcıları bu anlamda tatmin eden ürünlerin başında gelir. Ahşap, metal gibi çeşitli malzemelerden üretilerek ofislerin ve evlerin dekoruna uyum sağlayan ürünler, her zaman popülerliklerini korurlar. Ahşap olan modellerle ortamlara daha klasik bir hava katarken, kullanım şekline göre modern bir parça olarak da değerlendirilebilir. Bu anlamda dekorasyona farklı katkılarda bulunan ürünler, doğal malzemeye sahip olmaları sayesinde son derece faydalıdırlar. Ağaç kitaplık çeşitleri, şık tarzlarının yanı sıra doğal olmaları ile ortamlardaki nemi azaltmaya yardımcıdır. Böylece mevcut alandaki mikrop ve bakteriler bu ortamlardan uzaklaşırlar. Dolayısıyla ürünlerden sağlıklı yönde de etki alınır. Ayrıca bu ürünler sağlam olmaları ile uzun süre boyunca kullanmaya idealdir.


Kitaplık Modelleriyle Yaşam Alanınızı Zenginleştirin


Kitapları düz bir şekilde yerleştirmek yerine daha göz alıcı ve şık bir şekilde sergilemek için objeler, dergiler, fotoğraf çerçeveleri ile dekoratif etkide bulunulabilir. Beğenilere göre şekillendirilen evlerin bir parçası olan ürünler, ortamlardaki diğer eşyalar ile uyumlu bir şekilde kullanılmak üzere seçildiğinde kişisel zevklere vurguda bulunmak özel bir alan oluşturulmasını sağlar. Evlerin haricinde ofis mobilyaları arasında da önemli bir yer edinmiş olan kitaplıklar, okunan ya da okunacak olan kitapların düzenli bir şekilde sınıflandırılmasını ve düzenli tutulmasını mümkün kılar. Büyüklü küçüklü, kapaklı kapaksız şekillerde alana uygun olacak tarzda seçim yapılabilir. Yerleştirildikleri alanlara farklı ve yeni bir dokunuş kazandıran parçalar, dekoratif görünümleriyle hemen herkesin zevkine hitap ederler. Kullanışlı olmaları sayesinde pratiklik ve kolaylık kazanımında da bulunurlar. Ürün seçeneklerinin fazla olması, kullanım alanına uygun ölçülerde, renkte, kullanışlılıkta ve fonksiyona sahip ürünü kolayca bulma konusunda avantaj sağlar. Kişisel zevklere göre karar verilecek parça, dekor anlayışınıza da uyum sağlayacak şekilde kullanıcılar ile buluşur. Böylece ister spor ister klasik ister modern bir hava yaratmak bu ürünlerle kolaylaşır.


En Uygun Kitaplık Fiyatları Bessons Home’da!


Kitaplık fiyatlarına bakacak olduğumuzda ele alınacak pek çok farklı kriter vardır. Ürün özellikleri, boyutu, materyali, tasarımı gibi faktörler gözden geçirilmelidir. Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan kaliteli malzemeden üretilen, özel olarak tasarlanan Wood’n Love kitaplıkların uygun fiyat seçenekleri herkesi memnun etmektedir. Geniş alanlarda kullanılacak büyük ve farklı tasarımlı modellerin fiyatları küçük kitaplıklara nazaran daha farklıdır. Küçük bir alan için tercih edilecek kitaplık modellerinin fiyatları ise daha uygundur. Fonksiyonel ve işlevsel ürünlerin fiyatları da raflı kitaplık modellerinden daha farklıdır. Ergonomik ve şık tasarımları ile evlerde ve iş yerlerinde tercih edilen kitaplık fiyatları, çok geniş bir yelpazede her bütçe ve ihtiyaca yönelik seçenekler barındırmaktadır. Kullanım alanlarına canlılık kazandıran kitaplık modelleri, açık kitaplık, raflı kitaplık, kapaklı kitaplık, ahşap kitaplık, metal kitaplık, modern kitaplık, çalışma odası için kitaplık gibi seçenekleri ile Bessons Home’da, güvenli alışveriş avantajı ve açılışa özel cazip indirimlerle sizleri bekliyor.


Kitaplık Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kitaplık alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Odanın genişliği ve yüksekliği dikkat etmeniz gerekenlerin başında gelir. Odanızı ölçtükten sonra bu ürünü almanız tavsiye edilir. Bu sayede satın aldığınız ürünün odanıza sığmaması veya beklediğiniz görüntüyü oluşturmaması gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmazsınız. Bir diğer dikkat etmeniz gereken konu ise raf sayısıdır. Kitaplık raf modelleri oldukça çeşitlidir. Raf modelleri kitaplığın şekline ve materyaline göre değişir. Kısa, uzun ve farklı renklerde raflar bulmak mümkündür. Odanızda yeriniz yoksa 3,4 raflı kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Odada kitaplığa ayırdığınız alana göre raf sayısını belirleyebilirsiniz. Hem ofis hem de ev için ideal ürünler arasında 5 raflı kitaplıklar da yer alır. Bu ürünler çok fazla yer kaplamaz ve raf sayısı bakımından da son derece yeterlidir. Özellikle ürünü koyacağınız odanın daha şık ve modern durmasını isterseniz ahşap yerine 5 raflı metal kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Metalin siyah ile birleştiği bu ürünler odanızda modern bir atmosfer oluşturur. Odanız genişse 6 raflı kitaplıkları tercih edebilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız bol raflı ürünler sizin için son derece kullanışlı olur.


Satın almak istediğiniz ürünün materyaline de dikkat etmeniz tavsiye edilir. Odanızın stiline bağlı olarak ahşap, metal veya hasır ürün tercih edebilirsiniz. Odanız daha bohem mobilyalara sahipse ahşap veya hasır tercih edebilirsiniz. Modern ve minimal dizayn edilmiş alanlar için ise metal ürün almanız tavsiye edilir. Ürünün materyalini incelerken ne kadar sağlam olduğuna da bakmanız gerekir. Sağlam olmayan bir ürüne kitap veya süs eşyası yerleştirmek hem size hem de çevrenizdeki insanlara zarar verebilir. Ürünün rengini belirlemek de son derece önemli bir unsurdur. Kitaplığın odanızdaki mobilyalarla uyumlu olması gerekir. Bu ürünler; beyaz, siyah, ceviz, sarı, mor ve kırmızı gibi farklı renklerde üretilir. Siz de zevkiniz doğrultusunda ve dekorasyonu göz önünde bulundurarak bir kitaplık seçebilirsiniz


Düzenli Bir Alan için Kitaplık Modellerine Göz Atın


Salonlarda ya da oturma odalarında kullanılacak kitaplıkların duvarları kaplayacak şekilde dekore edilmesi, odaların daha dolu ve canlı görünmelerine yol açarlar. Bu gibi farklı şekillerde değerlendirilebilecek ürünler, renk ve tarz olarak geniş bir yelpazede sunulurlar. Mevcut mobilyaların renklerine zıt olarak tercih edilerek keskin ve kontrast görünümler yaratılabilir. Çeşitlilik içerisinde mobilyalar ile tam uyum sağlayacak renklerdeki ürünlere yönelmek de elbette doğru bir hamledir. Kullanıcıların kendi isteklerine göre seçim yapmaları üründen alınan verimi de artırır. Geometrik şekilli kitaplıklar da ürün çeşitliliği içerisinde yer alan bir diğer modeldir. Bu ürünlerin farklı görünümleri tasarım açısından öne çıkmalarını sağlar. Son dönemde popülerlik kazanmaları ve aksesuarlar ile desteklenerek daha şık görünüme kavuşmaları ortamların havasını tamamen değiştirir. Gelişen teknolojinin katkıda bulunduğu alanlardan biri olan ve yeni trendlerin ortaya çıkmasına yardımcı olan kitaplıklar, dikkat çekici formlarıyla alıcıların karşısına çıkarlar. Doğal malzemelere sahip olan ağaç ve ahşap parçalarla ortamlara daha etnik bir hava katmak isteyenlerin tercihlerini bu yönde yapmaları idealdir. Tavana kadar uzanan seçenekleriyle de alıcısını bulan ürünler, evlerde orijinal bir parça olarak yer alırlar.


Farklı Formlarda Kitaplık Modelleri Evinize Uyum Sağlasın


Dikey olduğu gibi yatay olarak tasarlanan kitaplıklar da alternatifler arasındadır. İsteğe bağlı olarak kitaplar haricinde aksesuarlarla da desteklenebilecek ürünler daha ilgi çekici bir hale getirilebilirler. Değişik objeler ile süslenen ve dinamizm katılan ürünler kullanıcıların sayesinde evlerin dikkat çeken, şık bölümlerinden birini oluştururlar. Zaman içerisinde edinilen kitaplıklar kişinin isteğine göre boyanarak farklı etkiler yaratmaya çalışılabilir. Bunun haricinde LED ışıklar eklenerek de ortamlara romantik bir hava katılabilir. Akşam saatlerinde loş bir ortam isteyenler için de bu alternatif ilgi çekici olabilir. Ev/Yaşam kategorisi içerisinde öne çıkan mobilyalar arasında bulunan kitaplıklar, gereksinimleri gidermede büyük oranda etkilidir. Bunun yanı sıra pek çok alanda kişilerin memnun olmasını sağlayacak katkılarda bulunan ürünler, kitaplar için belirli bir alanın olmasını sağlarlar. Sizler de aradığınız kitabı hızlıca bulmak, dekorasyonunuza bu ürünlerle katkıda bulunmak istiyorsanız Bessons Home kitaplık kategorisi sayfasını inceleyebilirsiniz.


Çocuk Odasının Olmazsa Olmazı: Çocuk Odası Kitaplık Modelleri


En değerli varlıklarınız çocuklar için dizayn edilen yaşam alanlarının olmazsa olmazı elbette ki çocuk odası kitaplıklarıdır. Çocuklara küçük yaşta okuma alışkanlığı kazandırmak için renkli kitaplık modellerini tercih edebilirsiniz. Ebeveynler, aynı zamanda bebek odası kitaplıklarını da tercih edebilir. Rengârenk hikâye kitaplarını çocuk kitaplıklarına yerleştirerek çocuk odalarını daha dekoratif hale getirebilirsiniz. Bebeklerin zamanla çok fazla oyuncağı, eşyası ve kitabı olur. Bu tür ürünlerden faydalanarak çocuğunuzun odasını daha düzenli hal getirebilirsiniz. Bebeğiniz büyüdüğü ve çocuk odası zamanı geldiğinde ise daha farklı tasarımdaki ürünlere yönelebilirsiniz. Çocuk odası kitaplıkları arasında ahşap kitaplıklar ve renkli modeller oldukça popülerdir. Unutmayın ki renkli ürünler çocuğunuzun daha çok dikkatini çeker ve böylece çocuğunuza kitap sevgisini de erken yaşta vermiş olursunuz. 


Çocuğunuz büyüdüğünde ve kendi dekorasyon tercihini yapma vakti geldiğinde genç odası kitaplıkları ilgisini çekebilir. Gençler arasında özellikle siyah ve beyaz renkteki kitaplık modelleri son derece popülerdir. Özellikle okul çağındaki çocuklar için kitaplıklı çalışma masası modelleri idealdir. Çocuğunuz ders çalıştığı zamanlarda yan tarafta bulunan kitaplıktan istediği kitaplara kolayca ulaşabilir. Gençler için daha pratik ve kullanışlı olan bu ürünün yanı sıra duvar tipi kitaplıklar da tercih edilebilir. Masanın hemen üzerine monte edilen bu ürünler, özellikle sınava hazırlanan gençlerin dikkat dağınıklığı yaşamadan ders çalışmasına yardımcı olur. Odasında yeterli alana sahip olmayan gençler için ise ince kitaplıklar tercih edilebilir. Bu ürünler çok fazla yer kaplamaz. Böylece çocuğunuzun yeterli hareket alanı olur. Çocuğunuzun yaşına ve ihtiyacına göre ahşaptan metale kadar pek çok farklı kitaplık modeli arasından seçim yapabilirsiniz. Kitaplığı seçerken çocuğunuzun güvende olmasını ve odasının boyutunu göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir.


Kitaplık Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Açık raflı kitaplık modelleri, normal olarak kitapların üzerinde toz oluşumuna yol açabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmaması için nemli bez ardından kuru bir bez ile silinmeli ve toz oluşumunun önüne geçilmelidir. Böyle bir durum ile karşılaşmak istemeyen kişilerin kapaklı kitaplık modellerini tercih etmesi mantıklı bir seçim olacaktır. Evlerde ve ofislerde kullanılan kitaplıkların düzenlenme şekli kişiye göre değişir. Kimisi sadece kitaplarını sergilerken kimisi dekoratif objeler ile görünüme estetik katar. Her kişi kendi isteğine göre ve kendisine kolay gelecek şekilde bir düzenleme tercih etmelidir. Kitapları alfabetik, renk ya da türe göre dizmek seçenekler arasındadır. Kitaplık sahibi kişiler, düzenleme kararlarını belirletip kitaplarına daha kolay ulaşabilirler. Tüm mobilyalarda olduğu gibi kitaplıklar da pek çok modele sahiptir. Kapaklıdan açık raflıya, büyükten küçüğe, renkliden ahşaba dek her ortama uygun sayısız seçenek barındırırlar. Wood’n Love kitaplık modelleri gerek tasarımları, gerek ham maddeleri gerekse dayanıklılıkları olsun her beğeniye ve her bütçeye hitap etmektedir. Bessons Home’da dekorasyondan mobilyaya, mutfaktan petshopa aradığın tüm ürünleri bulabilir, güvenli alışveriş avantajı ile hemen sahip olabilirsin.