Vazolar&Biblolar

Vazolar & Biblolar


Vazolar genelde dekorasyon amacıyla kullanılan ürünlerdir. Vazo modellerinin içerisine ağırlıklı olarak çiçek konmaktadır. Bunun dışında içerisine herhangi bir ürün konulmayan, sadece dekoratif anlamda kullanılan seramik ve porselen vazo modelleri de mevcuttur. Dekorasyon tarzına göre vazoların içerisine dekoratif taş, çakıl vb. materyaller konulduğu da olur. Vazolar, atıl alanların hoş bir şekilde değerlendirilmesi, kapalı mekanların dekoratif anlamda öne çıkarılması için tercih edilir. Farklı tarzlara hitap edecek farklı biçim, renk ve boyutlarda çok çeşitli vazolar üretilir. Stil kadar kullanılan materyaller de bir o kadar çeşitlidir. Bessons Home’da farklı dekorasyon stillerine ve yaşam alanlarına hitap edecek pek çok vazo modeli mevcuttur. Bu sayede her boyutta odaya ve farklı konseptlere uygun bir vazo seçimi yapmak kolaylaşır. Siz de Bessons Home dekorasyon kategorisinden temin edeceğiniz vazo ve biblo çeşitleri ile yaşam alanlarınızı daha dekoratif bir hale getirebilir, çiçeklerinizi en güzel şekilde evinize dahil edebilirsiniz. 


Vazo Çeşitleri Nelerdir?


Ev dekorasyonun en güzel parçalarından biri olan vazolar, farklı çeşit ve modellere sahiptir. Değişen moda ve dekorasyon algısı ile vazo modelleri de farklı dönemlere göre şekillenmektedir. Vazo çeşitlerini, temel olarak modern ve klasik olarak ikiye ayırmak mümkündür. Klasik kategorisine alınabilecek olan bir diğer vazo çeşidi ise vintage modellerdir. Geçmişin izlerine günümüze taşıyan vintage tasarımlar, zamansız ve moderne adapte edildiğinde hoş bir görünüm elde edilir. Vintage’e yakın sayılabilecek antika vazo modelleri de günümüzde sıkça tercih edilen çeşitlerdir. Evlerinde nostaljik bir hava yakalamak isteyen kişiler bu tarz vazo modellerini yaşam alanlarında kullanmaktadır. Klasik vazo modelleri, yaşam alanlarında çağdaş çizgilerden hoşlanan kişilerin dahi son yıllarda sıkça tercih ettiği tasarımlardandır. Dekorasyon tercihlerinde moderni kullananlar, gerek modern gerek vintage tasarımları kombinleyerek hoş bir görsel bütünlük yakalayabilir. 


Geometrik Vazolar Bessons Home’da


Bir diğer vazo çeşidi de farklı şekillerde üretilen vazolardır. Geometrik şekillerde dizayn edilen modeller, modern ve sanatsal çizgileri bir araya getirmesi ile sadelik vadetmektedir. Farklı geometrik şekillerde üretilen vazoların en popüleri silindir vazodur. Bu model, vazo dendiğinde ilk akla gelen klasik bir modeldir. Özellikle çiçeklerin sergilenmesi için kullanılan vazolar, silindir cam vazolardır. Bessons Home’da silindir vazo modelleri, en güzel çeşitleri ile dikkat çekmektedir. Genelde cam materyalden üretilen vazolar, içerisine koyulan çiçeğin güzelliğini sergilemek için doğru tercihtir. Bir diğer tercih edilen vazo modeli, yuvarlak küreye benzeyen modellerdir. Bu formda üretilen vazolar, gerek zeminde gerek masa ve ve sehpa üzerinde kullanılabilir. Genelde İskandinav stil dekorasyon tarzında tercih edilen vazolar, minimal tarzı benimseyenlerin ilk tercihidir. Çömlek versiyonlarını sık sık gördüğümüz küp vazolar da geleneksel vazo türlerindendir. Alt kısmından yukarı genişleyen küp vazo tasarımları da çiçek koymak için kullanılır. Çiçeksiz haliyle de dekoratif olarak dikkat çeken bir vazo çeşididir. Vazolar, boş duran alanlara hareketlilik katmasıyla pek çok ev ve yaşam alanında tercih edilmektedir. Farklı formlarda üretilen vazo çeşitlerine Bessons Home dekorasyon kategorisinden ulaşabilirsiniz.


Bessons Home’da Desenli Vazo Çeşitleri


Evlerde kullanılan dekoratif ürünlerin birbirinden ayrıldığı noktalardan biri sahip olduğu desenleridir. Çizgili, çiçekli, bezemeli ve işlemeli pek çok desen çeşidi mevcuttur. Cam vazolarda genelde desenler mevcut olmasa da porselen ve seramik vazolarda desenler bulunur. Çizgili desenler daha sade evlerde tercih edilirken, işlemeli vazolar daha komplike evlerde kullanılır. Desenli vazolar, çiçekler ile birleştiğinde ortaya oldukça dikkat çekici bir görünüm çıkmaktadır. Desenli vazoların en dikkat çekeni geçmişten günümüze varlığını sürdüren çini vazolardır. Çini işlemeli vazolar, Anadolu kültürünün önemli sanatlarından biridir. Geleneksele yakın dekorasyon tarzında çini vazo modelleri sıkça kullanılmaktadır. Günümüzde modern çizgiler barındıran damalı vazo, çizgili vazo, kareli vazo modelleri de çağdaş tasarımlı evlerde tercih edilen ürünlerdir. Tercihiniz ilk anda göze çarpan ve yeni bir görünüme sahip eşyalardan yana değilse, eskitilmiş görünümlü vazoları da sevebilirsiniz. Eskitilmiş vazolar, eskitme özelliği ile kullanıldığı alana nostaljik bir hava katmaktadır. Çağdaş ya da geleneksel; hangi dekorasyon tarzını benimserseniz benimseyin Bessons Home’da size uygun bir seçenek vardır! 


Farklı Vazo Materyalleri Hangileridir?


Vazo üretiminde pek çok farklı materyal kullanılmaktadır. Edinilecek vazonun hangi materyalden yapıldığını karar verme süreci, benimsenen dekorasyon anlayışı ile ilgilidir. Dekorasyon eşyalarının üretildiği materyal, kullanışlılık ve uzun ömürlülük açısından dikkat edilmesi gereken bir kriterdir. Doğru materyalden üretilen dekoratif obje tercihi, dilediğiniz görünümü yakalamanız konusunda belirleyicidir. Dekorasyon anlayışınız gösterişli ya da sade ise, vazo ve biblo seçimini de buna uygun şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Geleneksel dekorasyonun ön planda olduğu bir oda için çömlek vazo modellerini değerlendirebilirsiniz. Geleneksel yapıları ile öne çıkan bu ürünler, otantik bir havadan hoşlananlar için birebirdir. Yeni nesil bir ürün olan metal vazolar da daha keskin çizgili, net dekorasyonlardan hoşlananları memnun edecektir. Bakır kullanılarak üretilen vazoların üzerinde farklı işleme ve desenler bulunur. Bu tarz vazolar da geleneksel ve otantik dekorasyonlara uyum sağlayacaktır. Son dönemde dekorasyonda ahşap objeler, öne çıkmaktadır. Ahşap vazo gibi hasır vazolar da İskandinav dekorasyon tarzını benimseyenlerin sevdiği objeler arasındadır. Cam vazolar, bu kategoride en çok kullanılan materyallerdendir. Özellikle içine koyulan nesneleri gösteren vazolar, sadelikte hoşlananları memnun eden ürünlerdir. Bessons Home’da aradığınız tüm materyallerden üretilen vazolara, farklı desen ve renk seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.


Biblolar


Yaşam alanlarında dekorasyon tamamlayıcı olarak kullanılan biblo modelleri, ev ve ofislerin vazgeçilmez aksesuarıdır. Kişilerin tarzını yansıtan modelleri ile yaşam alanlarını daha dikkat çekici bir hale getirmektedir. Farklı istek ve arzulara hitap edebilecek çeşitlilikte özel olarak tasarlanan biblo modelleri, hem kişilerin tarzını yansıtmak hem de yaşanılan ortamı güzelleştirmek için tercih edilir. Dekoratif biblolar, tasarım ve materyal olarak geniş bir ürün skalasına sahiptir. Bu sayede farklı dekorasyon stillerine, farkı boyutta odalara ve farklı alanalra uygun bir biblo modeli bulmak mümkün olur. Ofis ve iş alanlarında da şık bir hava yaratmak için tercih edilen biblolar, özellikle ev dekorasyonunun vazgeçilmez parçalarındandır. Farklı renk, tasarım ve materyalden oluşan modelleri ile herkesin beğenisini kazanan biblo modelleri, ortamlara havalı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır. Bessons Home’da evinizde fark yaratacak biblo modellerine ulaşabilir, uygun fiyat avantajı ile aradığınız biblo modeline güvenli alışveriş ayrıcalığıyla sahip olabilirsiniz. 


Her Dekorasyona Uyum Sağlayan Biblo Modelleri Bessons Home’da


Dekoratif biblolar, yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilmektedir. Biblo tasarımlarında çok çeşitli malzemeler kullanılılır. Bunların başında seramik, ahşap, cam, porselen, metal ve gümüş gibi materyaller gelir. Farklı çeşitlerde tasarlanan ve farklı boyutlarıyla her ortama uyum sağlayan biblolar; ev, ofis ve iş yerlerini dekore ederken kullanılmaktadır. Hayvan figürlü duvar biblolar, en sık tercih edilen obje türlerindendir. Fil, kuş, kedi, köpek, at ve çeşitli hayvan figürlerinden oluşan biblolar yaşam alanlarına dahil edilebilir. Birbirinden farklı tasarımlara sahip olan biblolar ile dekorasyona zenginlik katıp sıra dışı bir görünüm yakalamak mümkündür. Son dönemde heykeller, ünlü figürü biblolar da oldukça dikkat çekici bir dekorasyon tarzı olarak karşımıza çıkmaktadır. Sokrates biblosu, Helen biblosu ve antik Yunan tanrılarının bibloları, en sık tercih edilenlerin başında gelir. Kişilerin karakterlerini, tarzlarını, duygu ve düşünceleri yansıtan biblolar, aynı zamanda çok hoş bir ev hediyesi seçeneğidir. Sevdiklerinizin evine hediye alırken Bessons Home dekorasyon kategorisini mutlaka incelemelisiniz. Biblolar, boyut, tasarım ve kullanılan malzeme olarak farklılık gösterdiğinden biblo fiyatları da farklılık göstermektedir. Bessons Home’da her bütçeye uygun bir dekoratif obje seçeneği bulunmaktadır. Dekorasyon kategorisini şimdi incele, evine ve bütçene uygun vazo ile bibloyu hemen edin!