Suluk&Matara

Suluk & Matara


Yolda, okulda, işte, eve giderken, spor yaparken hayatın her alanında en büyük ihtiyacımız olan şey sudur. Suya kolay ulaşmak ve her an yanımızda olması için kullanılan mataralar oldukça işlevsel ürünlerdir. Çocukken okullarda kullanmaya başladığımız mataralar daha sonra sırt çantalarımızın ayrılmaz birer parçası olmuştur. İnsanların günlük su ihtiyaçlarını doğru bir şekilde karşılamaları önemlidir. Bu nedenle matara ve suluk gibi ürünler, herkesin yanında olmalıdır. Şişe ve suluk çeşitleri kişinin zevkine göre farklılık gösterebilir. Suluk veya matara seçiminde renk, tasarım, boyut gibi faktörler önemlidir. Günümüzde mataralar dış etkilere dayanıklı olarak üretilmektedir. Suluk ve matara çeşitleri tasarım olarak da farklılık göstermektedir. Bazıları renkli mataraları tercih ederken bazıları daha sade modelleri tercih etmektedir. Günlük su ihtiyacını karşıladığımız mataralar boyut olarak da birbirinden ayrılmaktadır. Örneğin, bir sporcu matarasının boyutu ile normal bir insanın kullandığı suluk boyutu farklı olabilir. Şişeler ve suluklar her ihtiyaca ve kapasiteye göre üretildiğinden bu konuda geniş bir çeşitlilik vardır. Kamp yapan kişiler için birçok farklı boyda matara ve su şişesi bulunmaktadır. Kamp alanında çoğunlukla su ihtiyacı ortaya çıkar. Yakınlarda su içebilecek bir alan bulmak da her zaman mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda matara çeşitlerine ihtiyaç duyulabilir. Spor sonrası vücudun su oranını dengelemek için su ihtiyacı olduğunda vakit kaybetmeden su içmek gerekir. Bu gibi durumlar için suluk ve matara modelleri gerekli bir ihtiyaçtır. Bessons Home’da her ihtiyaca uygun suluk çeşitleri bulunmaktadır. Hem erkeklerin hem de kadınların rahatlıkla kullanabileceği matara çeşitleri kaliteli materyalden üretildiği için uzun süreli kullanıma uygundur. Bessons Home, her tarza ve her ihtiyaca uygun materya modellerini suluk & matara kategorisinde sizler için bir araya getirdi. 


Bessons Home'da Dayanıklı ve Sağlıklı Cam Mataralar


Termos çeşitleri arasında hem plastik hem de cam modeller bulunmaktadır. Plastik kırılmaz modeller genellikle doğa aktivitelerinde tercih edilmektedir. Ancak, plastikten ziyade çelik suluk çeşitleri kırılmalara karşı daha dayanıklıdır. Bu nedenle plastik türlere göre çelik şişe alternatifleri daha fazla tercih edilmektedir. Paslanmaz çelikten imal edilen bu mataralar, alüminyum mataralara göre biraz daha ağır olmasına rağmen taşıma durumunda herhangi bir problem yaşanmamaktadır. Çelik mataranın bir diğer önemli avantajı ise bulaşık makinesinde kolaylıkla yıkanabilmesidir. Suluk çeşitleri arasında en sağlıklısı olarak bilinen çeşidi cam üretimi olanlardır. Cam şişeler bulaşık makinesinde kolayca yıkanabilir. Cam şişe modelleri biraz daha ağır olsa da sağlık için en uygun olanlarıdır.


Cam şişelerin kırılma durumu da sık yaşanmaz. Çünkü özel üretim cam şişelerin dışında plastik veya silikon bir kaplama bulunmaktadır. Bardak suluk modelleri birçok farklı çeşitte sunulmaktadır. Bardak suluklar hem küçükler hem de yetişkinler için oldukça uygundur. Cam matara modelleri farklı genişliklerde sunulduğundan dilediğiniz ebatlarda bir cam matarayı kolayca bulabilirsiniz. Cam su şişeleri özellikle hijyene dikkat edenler için ideal bir seçenektir. Camın ağır olduğunu düşünseniz de çok ağır bir ağırlıktan bahsetmediğimizin altını çizmek gerekir. Kullanımı oldukça rahat olan suluk modellerinden biri de pipetli olanlardır. Pipetli matara modelleri hem çocuklar hem de yetişkinler için farklı tasarımlarda sunulmaktadır. Pipetiyle güvenli bir kullanım sunan bu suluk çeşidi, farklı renk seçenekleri ile çocukların ilgisini çekecek şekilde tasarlanmıştır. Bessons Home’da hem yetişkinler hem çocuklar için çok kullanışlı ve şık suluk çeşitleri bulunmaktadır.


Bessons Home Suluk ve Matara Modelleri ile İçeceklerinizi Güvenle Saklayın


Çelik şişe su şişesi ile hem sıcak hem de soğuk içeceklerinizi en iyi şekilde muhafaza edebilir, dilediğiniz zamanda içebilirsiniz. Suluk çeşitleri arasında oldukça popüler olan şeffaf suluk çeşitleri su geçirmez yapısı ve estetik görünümü ile dikkat çekmektedir. Şeffaf matara olarak da bilinen bu su şişeleri portatif olup yürüyüş anlarında rahatlıkla kullanılabilir. Seyahatlerinizde çantanıza rahatlıkla sığdırabileceğiniz bu şeffaf modeller hem sıcak hem de soğuk içecekleri taşımanız için idealdir. Su veya meyve suyu için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeller, farklı kapasiteleri ile ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamaktadır. Şeffaf matara modelleri günlük olarak yanınızda taşıyabileceğiniz ve spor yaparken rahatlıkla kullanabileceğiniz özel tasarımlara sahiptir. Kampta ya da trekking gibi aktivitelerde yanınıza alabileceğiniz bir matara çeşididir. Çelik matara çeşitleri kapasitelerine göre değişmekle birlikte 500 ml kapasiteli olanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca çok su tüketimi gerçekleştirenler için 750 ml modelleri de bulunmaktadır. Paslanmaz çelikten üretilen bu mataralar özellikle sağlam gövdeleri ile ön plana çıkmaktadır. Düşme, yere çarpma gibi durumlarda herhangi bir problem meydana gelmez. Oldukça dayanıklı olan metal suluk çeşitleri hem çocuklara hem de yetişkinlere özel tasarımlara sahiptir. Bessons Home’da bulunan suluk çeşitleri, dayanıklı yapıları ile her yaştan bireyin güvenle kullanabileceği bir kaliteye sahiptir.


Gittiğiniz Her Yerde Mataranız Her An Yanınızda


Suluk modellerinde aranan özelliklerden biri de koku yapmamasıdır. Rahat yıkama imkanı sunan çelik ve cam suluk çeşitleri ile koku şikayeti yaşamazsınız. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli olan nokta temizleme ve yıkama işlemlerini doğru yapmanızdır. Temizleme ve yıkama işlemleri talimatlara uygun yapılırsa herhangi bir koku problemi ile karşılaşmazsınız. Kırılmaz ve dayanıklı bir ürün istiyorsanız çelik modellere mutlaka göz atmalısınız. Birbirinden kullanışlı olan çelik mataralar, sert darbelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Bazı mataralar ve suluklar sadece su ve asitsiz soğuk meşrubatlar için idealdir. Suluk çeşitleri arasında en çok aranan modellerden biri filtreli suluktur. Kapak içerisinde bulunan conta sayesinde sızdırmaz özelliğine sahiptir. Böylece günlük hayatın koşturmacasında rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Filtreli suluk modellerinin içerisinde hem sıcak hem de soğuk içecekler güvenle saklanabilir. Bu tarz filtreli suluklar, bulaşık makinesinde yıkandığında çizilebileceği için genelde elde yıkanması tavsiye edilir. Kötü koku oluşumunu önlemek için filtreli suluğunuzu her kullanımdan sonra mutlaka yıkamalı ve içinde sıvı bırakmamalısınız. Bu tür küçük detaylar sağlığınız için önemlidir ve suluğunuzu uzun süre kullanmanız için gereklidir. 


En Uygun Suluk ve Matara Modelleri Bessons Home'da


Farklı renk ve ebatlarda ihtiyaçlarınıza yönelik farklı tipteki matara çeşitleri sizlere sunulmaktadır. Günlük hayatta genellikle 1 litrelik şişeler tercih edilmektedir. Hemen hemen tüm suluk modellerinde 1 litrelik bir seçenek bulunmaktadır. Daha yoğun spor yapanlar için 2 litrelik suluk modellerine de bulunmaktadır. Uzun vadede susuz kalmamak için 2 litrelik bu modelleri değerlendirebilirsiniz. Uzun saatler seyahat etmek ve içeceğin sıcaklığını sabit tutmak istiyorsanız metal matara modelleri bunun için idealdir. Metal ya da çelik matara modelleri, hem dayanıklıdır hem de sıcak ve soğuk sıvıları uzun süre sabit sıcaklıkta tutar. İster yolda, ister piknikte, ister okulda, istediğiniz yerde suluğunuzu yanınızda bulundurabilirsiniz. Fiyat açısından matara çeşitleri kalite ve ebatlarına göre farklılık göstermektedir. Matara fiyatları üretim materyali gibi özelliklerine göre değişmekle birlikte hemen hemen her bütçeye uygun çeşitleri bulunmaktadır. Bessons Home’da bulunan suluk modelleri arasından bütçenize en uygun olanı seçebilir, içeceğinizi istediğiniz yere rahatça taşımanın keyfini çıkarabilirsiniz.