Bardak&Bardak Setleri

Bardak & Bardak Setleri


Bardak ve bardak setleri günlük hayatta en sık kullanılan ürünlerin başında gelir. Sahip olduğu geniş ürün çeşitliliği ile farklı tarzlara hitap eder. Bardakların işlevleri kullanım amacına göre çeşitlenir. Örneğin sıcak içeceklerin için üretilen bardaklar genelde sıcağı doğrudan teması önlemek için kulpla üretilir. Bu tarz bardaklara kupa denmektedir. Bardağın üzerinde bir kulp olması daha kullanışlı olmasını sağlar. İçeceğin sıcak ya da soğuk olması dışında içerisine koyulacak içecek miktarı da bardağın boyutunu etkileyen bir unsurdur. Kahve yanı bardakları küçük olurken su bardaklarının boyutu daha büyüktür. Kendinizi mutlu etmek ya da sunum esnasında fark yaratmanız için farklı boyut ve tasarıma sahip pek çok ürün mevcuttur. Bardakları çeşitlendiren bir diğer kriter ise renkleridir. Cam, porselen ya da seramik olabilen bardaklar farklı renkleri ile farklı sofralara hitap etmektedir. Kırmızı, mavi, sarı ve yeşil gibi sıklıkla tercih edilen renkler, kupalar dışındaki bardak çeşitlerinde de kullanılabilir. Bessons Home bardak & bardak setlerinin üretiminde seramik ve cam gibi sağlığa uygun materyaller kullanılmaktadır. Sunumlarınıza şıklık katacak, sofralarınızı güzelleştirecek bardak ve bardak setlerine Bessons Home’dan uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.


Farklı Boyutlarda Bardak Setleri


Bardağın boyutuna göre içine koyulabilecek sıvı miktarı değişir. Bardak boyutları 50 milimetreden 500 milimetreye uzanan geniş iç hacim skalasına sahiptir. Küçük boyutlu bardaklar genelde kahve yanı bardağı, shot bardağı olarak tabir edilirken büyük boyutlu olanlar ise kokteyl bardağı, kadeh olarak kullanılır. Farklı boyutlarda bardakların temizlik işlemi de farklı şekilde olmaktadır. Bardaklar, işlemeli değilse genelde bulaşık makinesinde yıkanması uygun görülmektedir. İşlemeli ya da yaldızlı bardaklarda ise uzun ömürlü bir kullanım için elde yıkanması önerilmektedir. Bardak setleri ilk alındığında kullanmadan önce yıkanması önerilmektedir. Bardakları uzun süre kullanabilmek için bulaşık esnasında kullanılan deterjan ve temizleyicilere de dikkat edilmelidir. Günümüzde popüler olan ve evlerde kendisine yer bulan kapaklı bardak modelleri mevcuttur. Bu sayede ürünlerin içerisine toz vs. gibi yabancı maddelerin girmesi önlenir. Bu tip bardak setleri, çocuklar için oldukça uygun modellerdir. Bununla birlikte kapak sayesinde içeceğin sıcaklığı da korunmuş olur. Bardakların üzerinde bulunan desenler, çizgiler ve renkler, farklı beğeni ve zevklere hitap etmektedir. Bessons Home’da bulunan ve beğeninize sunulan bardak & bardak setleri, üzerindeki desen ve tasarımlar büyük bir özen gösterilerek oluşturulmuştur. Trendlere uygun bu ürünler, farklı ihtiyaçlara uygun şekilde tekli ve paket halinde satılmaktadır. Bessons Home’dan dilerseniz tekli şekilde bardak, dilerseniz çoklu şekilde bardak setlerini çok uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. 


Farklı Materyallerden Bardak Setleri


Farklı materyaller kullanılarak üretilen çok çeşitli ve yüzlerce ürün, farklı ihtiyaç ve isteklere göre şekillenir. Seramik, porselen ve cam, bardak üretiminde kullanılan başlıca materyallerdendir. Farklı renkler ve bu maddelerin üzerine yapılabilecek tasarımlar ile ortaya sınırsız bir çeşitlilik çıkmaktadır. Minimal çizgiler ve desenler yetişkinleri, baskılı, figürlü bardaklar ise çocukları memnun etmektedir. Özellikle çocuklar için çizgi filmlerdeki kahraman ve karakterlerin olduğu bardaklar oldukça dikkat çekicidir. Üstelik yalnızca bardaklarda değil tabaklarda da bu tarz desenleri görmek mümkündür. Yemek yemeyi sevmeyen bir çocucuğunuz var ise bu tarz bardak ve tabak setleri ile yemek yemeyi eğlenceli hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Çocuklarınızın iştahını açacak tabak setleri ile elinden düşürmek istemeyeceği M&C Concept renkli bardak modellerine Bessons Home farkıyla sahip olabilirsiniz. Sloganlı ve mottolu bardaklar da günümüzde oldukça tercih edilen modellerdendir. Gün içerisinde su içmeyi unuttuğumuz ya da yeteri kadar su tüketmediğimiz bir gerçektir. Mottolu ve sloganlı su bardakları ile su içmek ve sağlıklı yaşamak da eğlenceli olacak!


En sık tercih edilen su bardağı ve çay bardağının materyali olan cam, temizlik, bakım ve kullanım açısından da oldukça pratiktir. Cam bardak temizliği, bulaşık makinesi yardımıyla kolayca yapılabilir. Cam, kırılgan bir forma sahip olsa da günümüzde kullanılan kalın cam modelleri sayesinde hem ısıya dayanıklılık artar hem de kırılganlık azalır. Latte bardağı, kahve yanı su bardağı üretiminde özellikle sıklıkla tercih edilen cam, estetik olarak da içerisinde bulunan içeceği gösterdiği için hoş bir görünüm oluşturur. Özellikle şık restorantlarda sofralarda mutlaka cam bardak setlerine rastlanır. İçki tüketiminde kullanılan kalın ve kristal bardaklar, dikkat çekici ve şık bir görünüm sunar. Viski bardağı olarak da anılan bu bardaklar, su bardaklarına göre daha kısa olsa da daha geniş bir iç hacme sahiptir. Kadehlerin iç hacimleri de geniş bir skalada kullanıcılara hitap etmektedir. Çeşitlilik, 75 ml küçük kadehten 500 ml büyük boy kadehe kadar uzanmaktadır. Büyük boy kadehler, genelde kokteyl tüketmek için kullanılır. Bohem bardak setleri de modern ile gelenekselin buluştuğu, oldukça sık tercih eden takımlardandır. M&C Concept’te farklı kullanıcılara ve farklı beğenilere yönelik pek çok bardak çeşidi bulunmaktadır. Bessons Home bardak & bardak setleri kategorisini incele, kendine ve evine en uygun bardağa hemen sahip ol. 


Borosilikat Cam Modelleri Bessons Home’da


Günümüzde sofralarda ve evlerde kendine yer bulan bir diğer bardak modeli de çift cidarlı ya da borosilikat cam çeşitleridir. Isıyı içerisinde muhafaza eden ve dışarıya vermeyerek kullanım kolaylığı sunan borosilikat camlar, sunumlar için de hoş bir alternatif olmaktadır. Çift cidarlı bardaklar dayanıklı yapısı sayesinde ev ve ofislerde sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır. Cidar kelimesinin anlamı çeper ya da duvar demektir. İki adet tabakanın üst üste getirilmesi ile oluşturulan bardaklar, dayanıklı yapıları ile tercih sebebidir.  Yapı itibariyle kalın bir görüntüye sahip olan bardaklar, sunum için de şık bir yapıdadır. Borosilikat cam ile üretilen bardaklar, ısı yalıtımına sahip olduğu için içerisindeki içeceğin sıcaklığı ne ise sabit tutma işlevi de görür. Bu da demektir ki içerisine konulan sıvı, sıcaksa geç soğur, soğuksa geç ısınır. Borosilikat cam bardaklar sayesinde sıcak ve soğuk içeceklerinizi uzun süre rahatça tüketme fırsatına sahip olursunuzÖzellikle son zamanlarda sıkça tercih edilen bu parçaların el yakmama özelliği de herkes tarafından sevilmesinin bir diğer nedenidir. Bu ürünlerin bir diğer avantajı da kalın olmalarına rağmen oldukça hafif olmalarıdır. Ani ısı değişimlerine karşı da direnç göstererek çatlamaz. Bu ürünlerin genelde elde yıkanması önerilmektedir. Çift camlı bardaklar, farklı estetik zevklerine hitap eden çok amaçlı ürünlerdir. Düz bir silindir içerisinde daha minik başka bir bardak görüntüsü, sunumlarda tercih edilen hoş bir görüntüdür. Sunumuzu tamamlayacak birbirinden şık parçalara M&C Concept kalitesiyle Bessons Home’dan ulaşabilirsiniz.


Sabah Kahvaltılarınıza Eşlik Edecek Bardak Çeşitleri Bessons Home’da


Bardak modellerinden çay bardağı, özellikle kahvaltı sofralarında sıklıkla kullanılan ürünlerin başında gelir. Birbirinden güzel yemek takımları ve kahvaltı setleri ile uyum içerisinde gözüken çay bardaklarının farklı zevklere hitap eden seçenekleri de mevcuttur. En bilinen klasik model nam-ı diğer ajda bardak modelleri, her evde bulunan modellerdir. Bu modellerin bir de yaldızlı süslemelerle bezenmiş seçenekleri mevcuttur. Çay bardakları, uygun çay kaşığı ve çay tabağı ile eşleştirilip kullanıldığında oldukça şık bir görünüm yakalanmaktadır. M&C Concept ürünlerinin sahip oldukları klas tasarımlar, sofralarınıza ve sunumlarına yakışacak güzellik ve kalitededir. Sadelikten yana olan kişilerin tercihi sade çay bardağı setleri iken gösterişten hoşlanan kullanıcılar, işlemeli, deseni ve renkli çay bardaklarına yönelmektedir. Bardak üzerinde bulunan tasarımlar çok çeşitli olabilmektedir. Bazen geometrik şekillerden yararlanılarak üretilen bazense etnik motifler kullanılan tasarımlar, her sofraya ve her zevke hitap etmektedir. Çay sunumlarınızı gerçekleştirebileceğiniz çay bardakları, isteğe göre kulplu ve kulpsuz olarak satışa sunulmaktadır. Dilerseniz düz formda, dilerseniz klasik kum saati formunda bardakları inceleyerek, evinize ve sofranıza en uygun bardak setlerine karar verebilirsiniz.